קוראים לי נירית, ואני מכורה

קוראים לי נירית, ואני מכורה

קוראים לי נירית, ואני מכורה

"אין לך תואר, אז מה את מבינה?"
"למה את חייבת להיות כל כך צבעונית?"
"הסתכלת במראה? כי זה נראה רע"
"כשהכרתי אותך היית רזה,מה קרה לך?"
"את לא באמת צריכה את הקינוח הזה, מיותר"</strong>

ינואר 2012, נירית בצומת דרכים, זה היה היום שהחלטתי שדי לאלימות, די למילים פוגעות, די לכאב, תסתכלו עליי מה אתם רואים?

נירית של 2012 היא אישה מתה מבפנים, אבל כל יום קמה שמה מסיכה ומחייכת ומתנהגת כאילו הכול בסדר, הכול מושלם, נראית מיליון דולר. 
אבל זה רק היה שומר מסך.
אומרים מספיקה מילה אחת שתיחרט לך בלב ואחר כך תנהל אותך כך שנים על גבי שנים הלאה, היא תשפיע על ההחלטות בחייך, על הבחירות הזוגיות, על המעגלי חברים, על העבודה, וכדומה.
בין אם זה משפט ששמעת באקראי ממישהו בחייך או בתדירות ממישהו קרוב ללבך ומבלי שבכלל תשימי לב, היא תנהל את 95% מהתת מודע מתוך בור רגשי וכל פעם תזכיר למודע מי הבוס!
במשך שנים בניתי בלב אנציקלופדיה עבה ורבת כרכים מהמילים שהוטחו בי,המילים הללו נאמרו בשקט, ללא גידוף, בלי הרמת קול אלא בשקט הכי רועש בעולם שפצע את ליבי.

עם הזמן פיתחתי אטימות "זה לא נוגע בי" כך אמרתי לעצמי ולכולם. עם זאת אט אט התחלתי להאמין שאני לא שווה וש"לא מגיע לי", כל פעם שהסתכלתי במראה לא אהבתי את עצמי.
הייתי צריכה ללכת לחנויות על מנת להרגיש חיה, על מנת להרגיש יפה, הייתי עוברת על קולבי החנות ומרגישה פרפרים בבטן, הייתי מתאהבת בכל בגד שלבשתי בתא המדידה.
הריגוש הזה בקופה כשהייתי משלמת, אין מילים שמספיקות לתאר את זה, גם כשהכרטיס לא עבר וחנקתי כל אמצעי תשלום אפשרי ועדיין התרגשתי כשהשקיות היו בידיי ולא שמתי לב שהפכתי ריגוש לרגש.
הענקתי לעצמי אהבה דרך הבגדים, הייתי מגיעה הביתה ומהר מהר לפני שייראו הייתי מסדרת את הבגדים החדשים לפי צבעים, מתיישבת על המיטה ומסתכלת עליהם באהבה ומשהו היה נרגע בי.

הנקודת שבירה הגיעה אחרי כמה שנים. אחרי שיחה עם יועצת הנישואים באותו היום החלטתי שלא יותר, כאן זה נפסק.
החלטתי שמגיע לי!!!
מאותו היום סירבתי להרגיש "מכוערת וחסרת תוכן" כפי שציינו בפניי, שרק בגדים חדשים הצליחו לגרום לי להרגיש יפה, רעננה ומיוחדת.
השינוי הגיע ביום אחד, בקיצוני, נולדתי מחדש בלי אפידורל עם צירים כואבים שקרעו אותי לגזרים, אבל נולדתי חזקה יותר, נחושה יותר, חדה יותר, אוהבת יותר.

בפרויקט הסיום שלי במכללת שנקר נפל לי האסימון שהייחודיות שלי היא לראות אותך,להתחבר לאדם שאת, לאישיות שלך ולהציג אותך בצבעים האמיתיים שלך.לומר מי את מבלי לומר מילה. 
את הכאב הזה, את העצב הזה, את התשוקה שחשתי שנים בתוכי הפכתי לעסק חלומותיי דרך עבודה עם נשים שהולכות בדרך שפעם הלכתי ועדיין הולכת אני מתרגשת לשקף להן כל פעם מחדש כמה הן יפות כפי שהן, אנחנו מקיימות שיח על כמה עוצמה יש באהבה עצמית, כמה כוח יש באמונה שאת מיוחדת, בהתרגשות להישאר כפי שאת ועדיין להיות נאהבת ומוערכת מדי יום.
זכיתי לעבוד עם נוער שעבר השפלות, החרמות, רגעים של לחץ חברתי ודימוי עצמי נמוך, בנינו באמצעות עבודה משותפת מרגשת יחד מסרים של מי אנחנו, דרך לבוש, בלי לומר מילה.
עם גברים אני עובדת עימם על העברת מסרים, תכונות אופי וביטוי רושם ראשוני מדויק באמצעות שימוש בצבעים (לדוגמא: ירוק כסמל ליציבות וטורקיז כהגנה וכושר ביטוי), מרקמים ומבנים של בגדים.

תזכרו כל הזמן שאהבה היא המגנט הכי חזק בעולם
ולו רק מהסיבה שרק אהבה מביאה אהבה
זה המוטו של חיי ועד כה הוכיח עצמו שוב ושוב.

סטיילינג by נירית
יועצת תדמית אישית ועסקית. ניהול שיווק,כתיבת תוכן ותדמית לעולם הפרונטלי והדיגטלי.