הטלפון צלצל, בבכי היא סיפרה לי איבדתי את הילדים

הטלפון צלצל, בבכי היא סיפרה לי איבדתי את הילדים

הטלפון צלצל, בבכי היא סיפרה לי איבדתי את הילדים

היא התקשרה אליי יום אחד, בבכי קורע לב, אותה אישה יקרה לליבי, ששנים לא דיברתי איתה, הופיעה לה פתאום, כך, משום מקום, ופשוט התחילה לדבר בלי לעצור. היא שפכה. כמה שהיא שפכה. ואני, הקשבתי לה בשקט מחבק, וניסיתי להבין, איך אני יכולה לעזור לה, להשתקם, להבריא ולצמוח.
היא סיפרה לי, שבמהלך הזמן שנסעה לחו"ל, למצוא את עצמה, למספר חודשים, בהסכמה מלאה של בעלה, הוא, הגיש כנגדה בקשה לגירושים, ולקבלת משמורת על הילדים, וזכה במשפט, ללא נוכחותה. כך, המשמורת על שני ילדיה הקטנים, ניתנה לו, ללא יכולת שלה לראות אותם באופן שוטף, רק בליווי של מרכז הקשב.
בנוסף, היא גילתה שהוא פינה אותה מהבית בקיבוץ בו הם גרו, וביטל את האפשרות שלה להיכנס לקיבוץ ללא אישור שלו. כך, היא נותרה, יום אחד, נטולת הכנסה, ללא ילדים וללא בית. בשלב הראשון, לאחר שפנתה אליי, ביחד, מצאנו לה פתרון לדיור, דרך מחלקת הרווחה, ב"עמידר", וכן, ליווי צמוד עד אשר תמצא עבודה.
כתוצאה מהמתח הרב, היא עלתה במשקל 40 ק"ג, נכנסה לדכאון עמוק, איבדה כל רצון לצאת מהבית, להתלבש, לראות אנשים ולמצוא עבודה. היא התביישה בעצמה, במה שקרה לחייה, בנראות שלה, היא האמינה לכל מה שהוא ניסה לומר עלייה כאמא, כאישה, כבת זוג ובכלל כאישיות.
החלטתי שאני לא מאפשרת לזה לקרות, ולא משנה מה, אני אדאג ואעזור לה. ניגשתי לחברים, להורים, לכל מי שהיה מוכן לשמוע אותי, להקשיב לי, וגייסתי אלפי שקלים. יחד, תכננו תקציב לעיצוב הדירה מחברת "עמידר", בה היא התגוררה, ובניית מלתחת בגדים חדשה. יחד, הלכנו למסעות קניות בשווקים, ורכשנו פריטי אבזור לבית, כל דבר אשר יעזור לה,ויעניק לה תחושת בטחון, הגנה וצמיחה. ארגנו חדרי הילדים, בכדי שבעתיד, כשיתאפשר להם להגיע אליה, תהיה להם פינה חמה, מקום להניח את הראש, משחקים וארון עם בגדים חדשים. את הכול עשינו במו ידינו. החל מתליית וילון אמבטיה, וכלה בצבע חדש, שצבענו במו ידינו בסופי שבוע ובלילות. במהלך הזמן שבילינו יחד, דיברנו המון. דאגתי להבהיר לה שאני לא מוותרת עלייה, ושאני אעזור לה להרגיש יפה, חזקה, מוצלחת וחכמה, בדיוק כפי שהיא. הגינו תוכנית לחזרה למעגל העבודה, על מנת שתוכל להראות יציבות, מה שיסייע לנו לקבל את הילדים בחזרה. לאחר שסיימנו לבנות את הבית, והייתי רגועה שהיא בכל יום תרגיש בטוחה ועטופה בבית שהוא שלה, הגיע השלב, בו אני חייבת להצליח לשקף עבורה, את עצמה. שהיא תראה כמה היא חזקה, שורדת ותוכל לנצח הכול. נותרו לי 500 ש"ח לקניית בגדים. אני זוכרת את הלילה, כשחזרתי לישון במיטה הגדולה, בבית המפנק שלי, ושברתי את הראש איך אני עושה את זה? איך אני גורמת לה לשדר בדיוק מי שהיא גם כשהיא כבר איבדה אמון בעצמה? הלכתי איתה לשוק רמלה לוד, שם, המוכרים כבר הכירו אותי היטב, ונברנו שעות בשקים, פשפשנו בקולבים, ובניתי לה מלתחה מרהיבה מכלום וחצי, בצבעי פסטל, עדינים, מלטפים ומרגיעים, על מנת שתשדר בראיון העבודה, אשר היה צפוי להיות לה יום למחרת, כעוזרת לבעלת גן ילדים, את כל התכונות שרציתי שישתקפו דרך הנראות שלה: בטחון עצמי, רכות, אמהות, הכלה, חכמה והמון חום ואהבה. לא אשכח את הרגע הזה שהיא הסתכלה במראה באותו היום, חייכה עם דמעות, ואמרה לי: "ניר, אני יפה. אני לא מאמינה שאני אומרת את זה. שנים לא שמעתי את קולי אומר את זה", ואני בכיתי יחד איתה. יום למחרת, היא הגיעה לראיון, וזכתה בתפקיד. עם השנים, התקדמה, ניהלה מספר גנים במקביל וזכתה בילדיה, לאחר מאבק ממושך, כעבור שלוש שנים. היא עדיין עסוקה באיחוי השברים בינה לבין עצמה, ובינה לבין המשפחה והילדים.
שם נולד העסק שלי "סטיילינג BY נירית" ברגעים הללו הבנתי שאני זכיתי ביכולת לגעת באנשים בנשמה, ברגש, בכאב, בפחד, בזכרונות הכואבים שלהם שמנהלים אותם שנים מבלי שיבחינו שכך זה קורה. לא צילמתי אף רגע מהתהליך, כפי שאני עושה עם כל לקוחותיי, מכיוון שזה תהליך כה אינטימי ורגיש שמצלמה בעייני באותו הרגע פשוט שוברת את הקסם ולכן אני בוחרת לצלם בראשי ולשמור את הזכרון בתיקיות בראשי ובראשי הלקוחה על מנת של תשכח לרגע כמה היא יפה ותבחר בדרך שלה ורק שלה.
תכונות אופי שלנו, טוענים את עצמנו, ואף את הסביבה, באנרגיה חיובית, משדרים מי אנחנו, בלי לומר מילה. לכל אחת ואחד מאיתנו, יש את המסר האינדיבידואלי, שלו/ה. בסטיילינג, אין נכון או לא נכון. לא קיים צבע אשר אינו יכול להתאים לך. הכול מתחיל ונגמר בגוון שלו.
כשאנחנו בוחרים בקשת הצבעים לארון שלנו, הבחירה, מספרת ומשקפת מי אנחנו וכיצד ניתן להשאיר רושם שאין שני לו. אני זוכה להעביר את המסר הזה בסדנאות אישיות וקבוצתיות. תמיד, בתום הסדנא, אני מתרגשת, כילדה, לראות איך החשיבה משתנה, האור ניצת בעיניים ויש ניחוח של שינוי באוויר.

סטיילינג by נירית
יועצת תדמית אישית ועסקית. ניהול שיווק,כתיבת תוכן ותדמית לעולם הפרונטלי והדיגטלי.