לא משנה מה תעשי, לא תצליחי, אז מה הטעם?

לא משנה מה תעשי, לא תצליחי, אז מה הטעם?

לא משנה מה תעשי, לא תצליחי, אז מה הטעם?

חורף, ינואר 2012, אבן יהודה.

אני יושבת מולה בקליניקה, בחוץ ירד גשם, אני עם שמלה צבעונית שיכולה להאיר את השמש. והיא, בשלוות נפש וקור רוח מקריאה לי מתוך בלוק הכתיבה שלה, רשימה עם תכנים קשים ומשפילים, כל כך קשים שאף אחד לא היה רוצה לשמוע, 
בהתחלה לא הבנתי או לא האמנתי שמדברים עליי, ועדיין הם היו האמת לאמיתה בעיניו של בן זוגי, אב ילדיי, כך הוא ראה אותי. פתאום הגיעה התובנה, כאילו זרקור ענק ומדויק שהאיר לתוכי והציב מראה כואבת שמשקפת תחושות שלא העזתי גם לומר לעצמי, זה היה הרגע של המהפך הגדול. נשברתי לרסיסים.
כשאספתי אותם חזרה לא הייתי אותה אישה, מאותו רגע החלטתי שאני לא תולה יותר את האהבה והאושר שלי באחר, בחרתי להתחיל לבחור בלב כמצפן וללכת בדרכי האהבה,האהבה העצמית ואהבת האדם. 

זה נתן לי את הכוח לצמוח ולגדול יותר חזק ונחושה.
באותו הרגע החלטתי להתגרש, זה לקח זמן, לא מעט זמן, שנה וחצי שגרנו באותו בית אבל בהפרדה מוחלטת, הבטחתי לעצמי שאעשה את זה, הכי נכון למען הילדים.
(לא משנה שבסוף לא הצלחתי למנוע מהם להיפגע מגירושים מאוד לא נעימים והם שילמו את המחיר הכי כבד, ועד היום אני עובדת כל יום לפצות אותם באמונה מלאה שפעלתי נכונה למענם ולמעני).
כשארזתי את תכולת הבית ועברתי מדו משפחתי גדול לדירת 4 חדרים קטנה אבל הכי מהממת, הבנתי שגם הייתי חולה במהלך כל השנים.
אני הייתי "שופוהולקית", הבנתי כמה צברתי, שאני נירית טורטן הייתי אוגרת מסות של בגדים, כמה הסתרתי מתחת למיטה , בארון של הילדים, בארונות האמבטיה.
הבגדים היו הדבר היחיד שגרם לי להרגיש יפה, חיה, בועטת, קיימת, נחשקת, בתכלס הם גרמו לי להרגיש אישה.
הרי איך זה יכול להיות? 
הם הרי רק חתיכת בד, מאיפה יש להם את הכוח לעשות את כל זה?
מאוד פשוט-הם היו ההגנה שלי והדרך להסתיר את החוסר בטחון שלי, כשלבשתי אותם חדשים ורעננים הם גרמו לי לריגוש. הם היו סם שהשפעתו פגה מאוד מהר לכן היה צורך בחידוש שוב ושוב, של עוד מנה.
באותו היום כשעזבתי ארזתי קרטונים לתרומה לנשים מוכות ולמשפחות נזקקות וההרגשה, ההרגשה הייתה בלתי ניתנת לתיאור במילים, באותו היום הבראתי.

נפל לי האסימון הבנתי שמצאתי את "המתנה שלי" לשקף לאחרים את מה שלא נאמר במילים, לקרוא את הנפש של האדם שעומד מולי ומשקף כה הרבה דרך הנראות שלו מבלי שבכלל יש הבנה שכך נעשה. 
הריפוי שלי הוא הייעוד שבחרתי לעצמי ללוות נשים, נוער וגברים שהם מראה ושיקוף של מי שהייתי פעם. 
אנשים שאני מלווה בדרך בה הלכתי ואני עדיין הולכת בה בעצמי כל יום.

הנס האישי שלי, הוא המגנט הכי חזק בעולם - הוא אהבה ללא תנאי.
זה לא משנה אם זה גבר, אישה, נער, נערה זה תמיד הידיעה הברורה שרק אהבה מביאה אהבה. אנשים בסך כל רוצים שיראו אותם בלי פילטרים, נטול ביקורתיות , הם מצפים שיראו אותם כפי שהם ולא כפי שהחברה מצפה שייראו. בכל תהליך כזה אני עושה REACH OUT ומוציאה החוצה את הייחודיות והצבעוניות שבאדם מולי.
בלי גב כלכלי, בלי משפחה תומכת, בלי רשת בטחון, בחוסר ידיעה מוחלט עם שלושה ילדים קטנים, בחרתי לקום וללכת ממקום בו ספגתי מילים קשות במשך 14 שנה, החלטתי לבחור באהבה, בחרתי באהבה בעצמי.

נעים להכיר,
נירית טורטן אמא לשלושת היצירות הכי מופלאות בחיי- רועי, נטע ועפרי.
בעלת העסק סטיילינג BY נירית - יועצת תדמית אישית ועסקית לעולם הדיגיטלי והפרונטלי
052-3694018